Yargı Ömer kimdir? Yargı dizisi Yekta’nın oğlu! Doğaç Yıldız canlandırıyor!

[ad_1]

Yargı Ömer kimdir? Yargı dizisi Yekta'nın oğlu! Doğaç Yıldız canlandırıyor!

Yargı dizisinde Ceylin’in daha önce Laçin ile yaptığı konuşmada Ömer karakteri merak uyandırmıştı. Dizinin son bölümüne ise Ömer karakteri damga vurdu. Peki ama Ömer’i kim oynuyor?

Yargı dizisi Ömer kimdir?

Yargı dizisinde Ömer karakteri; bir ay önce annesini kaybetmiştir. Babası ise Yekta olarak belirtildi.  Ömer karakterini canlandıran kişi ise Doğaç Yıldız oldu. 

Doğaç Yıldız kimdir?

1991 yılında tiyatro sanatçısı bir ailenin tek oğlu olarak dünyaya geldi. İstanbul doğumlu olan oyuncu anne ve babası vasıtasıyla çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuğu yakından takip etti. 8 yaşındayken ödüllü bir İsviçre yapımı film ile ilk deneyimini kazanan oyuncu, lise yıllarında rol aldığı İki Aile dizisinden sonra oyuncu olmaya ve tiyatro okumaya karar verdi. 2015 yılında mezun olduktan sonra Kertenkele ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde rol aldı. Yine aynı dönemde Adana ve Antalya film ödüllerinden ödülle dönen “Kar” filminde Bekir rolünü canlandırmıştır. Aynı zamanda aktif olarak tiyatro yapan genç oyuncu 2016 yılında oynadığı “Woyzeck” oyunuyla “en iyi genç yetenek” ödülüne layık görülmüştür.

Doğaç Yıldız’ın Oynadığı Diziler
Yuvamdaki Düşman / Metin / 2018
Muhteşem Yüzyıl Kösem / 2017

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*