Nilperi Şahinkaya babası Levent Şahinkaya’ya kavuştu

[ad_1]

Nilperi Şahinkaya babası Levent Şahinkaya'ya kavuştu

Oyuncu Nilperi Şahinkaya, geçtiğimiz aylarda bir programa konuk oldu. Şahinkaya, diplomat olan babasının görevi nedeniyle Senegal’de doğduğunu söyledi.

Oyuncu, babasının ilk başlarda oyuncu olmasına sıcak bakmadığını belirtti. Şahinkaya, “Avrupa’da birkaç ülkede yaşadım. 15 yaşında Türkiye’ye döndüm. Babam ise Cibuti’de şu an. Annem oyuncu olmam için hep arkamdaydı” dedi.

“Babam ise açıkçası çok istemedi” diyen Şahinkaya şöyle devam etti; “Emin olamadı. Babam biraz daha garantici. ‘Para var mı?’ bu işte diyerek, ileride geçim sıkıntısı yaşamamı istemedi.”

 

Diplomat olan babası Salim Levent Şahinkaya’nın görevi nedeniyle Senegal’de doğan Nilperi Şahinkaya, ilkokul eğitimini Paris’te, ortaokul eğitimini Bern’de tamamladı. 2003 yılında Ankara’ya yerleşip 2006’da Charles de Gaulle Fransız Lisesini bitirdi. Oyuncu, 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde okudu. Şahinkaya’nın çok ülke gezmesinde babasının rolü büyüktür.

Oyuncu, önceki gün babası Levent Şahinkaya’ya kavuştu. Sosyal medya hesabından babasıyla pozunu yayınlayan oyuncu altına şu notu düştü: 

Sayın büyükelçimiz 39 yıl sonra temelli olarak Türkiye’ye döndü. Sonunda kavuştuk.
 

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*