Ebru Baybara Demir kimdir? Şef Ebru Baybara nereli, restaurantı nerede? Gastronomi dünyasının nobeli!

[ad_1]

Ebru Baybara Demir kimdir? Şef Ebru Baybara nereli, restaurantı nerede? Gastronomi dünyasının nobeli!

Masterchef yarışmasına konuk olarak gelen Ebru Baybara Demir,  Dünya Gastronomi Turizm Forum’unda ve Food on the Edge Zirvesi’nde Türkiye’yi temsil etti. Peki ama Ebru Baybara Demir nereli?

Ebru Baybara Demir kimdir?

Ebru Demir, 1976 yılında Mardinli bir ailede Edirne’de dünyaya geldi. 1998’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. 1997-1999 yılları arasında Istanbul Rehberler Odası ve Türkiye Turist Rehberleri Birliği’nin Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 1999 yılında Mardin’e yerleşti.
 
Gastronomi alanında Basque Culinary World Prize’da iki yıl dünyanın en iyi 10 şefi arasına giren ilk ve tek Türk şef oldu. Mardin’de Cercis Murat Konağı’nı 21 kadınla beraber açtı. Bu süreçte, projeleriyle ulusal ve uluslararası birçok ödülün sahibi oldu. BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından düzenlenen Dünya Gastronomi Turizm Forum’unda Türkiye’yi temsil etti. İrlanda’da düzenlenen Food on the Edge Zirvesi’nde de hayata geçirdiği projelerin sunumlarıyla sosyal gastronomi alanında Türkiye’yi temsil ediyor.

Ebru Baybara Demir, Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurucuları arasındadır. “Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetim Projesi”projesini hayata geçirdi. Demir, evli ve üç çocuk annesidir.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*